Бібліотека

Бібліотека Лозівського центру професійної освіти включає в себе читальну залу, абонемент та книгосховище. Загальна площа приміщень бібліотеки 144 кв.м. 72 кв.м. – для зберігання фонду, 72 кв.м. – для обслуговування користувачів.

Читальна зала бібліотеки включає 25 посадочних місць. Бібліотечний фонд налічує —  24703 примірника на паперових носіях, з них підручників – 8745 примірників, 15 підручників на електронних носіях: 11 — із загальноосвітніх предметів, 4 — із професійної підготовки.

Головним завданням бібліотеки є: забезпечення навчально- виховного процесу та самоосвіти засобами бібліотечного та інформаційно-бібліографічного обслуговування учнів, педагогічних працівників; виховання уміння самостійно розширювати свої знання; ознайомлення читачів з різними джерелами інформації та уміння ними користуватися; формування правової культури читачів, громадськості та патріотизму, пробудження читацької цікавості до історії України та краєзнавству, пропаганда Конституції України та інших законів нашої держави; формування національної свідомості, розвиненої духовності, моральної, художньо-естетичної, фізичної, всебічне сприяння підвищенню педагогічної майстерності викладачів шляхом пропаганди педагогічної літератури та інформації про неї, удосконалення традиційних та опанування нових бібліотечних технологій та форм масової та індивідуальної роботи, заснованій на особисто-орієнтованому підході до учня, розштрення асортименту бібліотечно-інформаційних послуг.

Головною метою діяльності бібліотеки ліцею є: популярізація книг серед учнів, формування їх світогляду, реальна допомога кожному учневі в задоволенні особистих читацьких інтересів, потреб, запитів.

Важлива роль в роботі бібліотеки відводиться допомозі у вивченні та засвоєнні навчальних програм, організації навчальної діяльності та дозвілля учнівського колективу, професійному зростанню педагогічного колективу.

У читальному залі бібліотеки оформлені постійнодіючі виставки: «Через книгу до майстерності», «За здоровий спосіб життя», «Шкідливі звички… Як їх побороти?», «Закон і ми», «Мораль і культура», «Вічний як народ» (присвячена Т.Г.Шевченко), «Книга і читач», «Лозівщина вчора, сьогодні, завтра». Також до тижня професії оформлюються виставки: «Для тих хто робить нас красивими» (перукарі, швачки); «Будівельник – наймирніша професія»; «Фізика для всіх», «Дивовижний світ хімії» та інші.

Бібліотекою оформлені і поповнюються тематичні папки: «Славні земляки»; «Наша слава  козацька не вмре, не погасне»; «Голодомор: причини, наслідки»; «З історії Лозівщини, Харьківщини»; «Творчість наших земляків»; «Лозівщина в роки Великої Вітчизняної війни»; «Мова – душа народу»; «Чорнобиль – наша біль»; «Людина та її права»; «СНІД – чума людства»; «Підступні руйнівники здоров’я».

Масове бібліографічне інформування – це інформування всіх читачів бібліотеки. Головна його мета інформування про нові надходження до бібліотеки

В бібліотеці ліцею здебільшого застосовуються такі форми масового бібліографічного інформування: інформаційні бюлетені нових надходжень літератури, періодичних видань, книжкові виставки новинок, дні інформації.

Також в бібліотеці складені рекомендаційні списки літератури відповідно до планів самоосвіти викладачів та майстрів виробничого навчання.

Допомагаючи учнівській молоді оволодіти програмовими знаннями та виховуючи у неї бажання самостійно вдосконалювати їх, складені рекомендаційні списки літератури для тих, хто опановує професії: оператора комп’терного набору, кухаря-кондитера, кравця, перукаря, електрозварника, маляра-штукатура, лицювальника-плиточника. Учні охоче користуються цими списками літератури.

Інформаційне забезпечення читачів неможливе без періодичних видань, які бібліотека передплачує за рахунок бюджетних коштів. На цей рік підписано 20 найменувань періодичних видань: «Позакласний час», «Все для вчителя», «Виховна робота в школі», «Класному керівнику. Усе для роботи», «Освіта України», «Слобідський край», «Голос Лозівщини», «Безпека життєдіяльності», «Профтехосвіта», «Професійно-технічна освіта»  та ін.

Бібліотека Лозівського професійного ліцею всі свої зусилля сьогодні спрямовує на оперативне забезпечення інформацією навчально-виховного процесу та задоволення інформаційних потреб різних категорій споживачів інформації.